Consiliul comunal Truşeni. Lista consilierilor comunali 2015 - 2019 

Nr.

NPP consilerului

Data naşterii

Apartenenţa politică

Comisia Consultativă de specialitate din cadrul Consiliului comunal

Studii, profesia

 1

 

Andrieş Lilian

09.04.1981

PLDM

Urbanism, arhitectură, amenajare a teritoriului şi agricultură

superioare, economist

 2

Apostu Ana

01.01.1978

PDM

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

postuniversitare, politologie şi relaţii internaţionale, istorie

 3

Bernat Lilian

05.08.0990

PDM

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

postuniversitare,

ingineria şi menegementul calităţii

 4

Ciumac Alexandra

17.04.1975

PL

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

Superioare, pedagog

 5

Condrea Mihail

27.04.1957

BEPPE – Iurie Leancă

Juridică, control, reglementări şi menţinerea ordinii publice, preşedinte

superioare, jurist

 6

Ionaşco Victoria

09.07.1960

PLDM

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

medii

 7

Furtună Ion

09.05.1991

PL

Urbanism, arhitectură, amenajare a teritoriului şi agricultură

superioare, economist

 8

Haideu Alexandra

04.01.1974

PL

Juridică, control, reglementări şi menţinerea ordinii publice

superioare, medic de familie

 9

Grozav Vasile

26.11.1950

Candidat independent

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

superioare, inginer

 10

Laur Vasile

21.06.1949

PCRM

Juridică, control, reglementări şi menţinerea ordinii publice

superioare, pedagog

 11

Lupaşcu Elena

01.11.1970

PL

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport, preşedinte

posruniversitare, profesor

 12

Madan Iurie

07.08.1955

BEPPE – Iurie Leancă

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

superioare inginer-mecanic

 13

Madan Vladimir

15.04.1973

PDM

Urbanism, arhitectură, amenajare a teritoriului şi agricultură

Superioare, economist-marketolog

 14

Marian Maria

10.06.1968

PL

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

Postuniversitare, învăţătoare

 15

Movilă Pavel

01.09.1989

PSRM

Buget, finanţe, protecţie socială, reforme, cultură, educaţie, tineret şi sport

superioare, economist

 16

Munteanu Stela

22.08.1977

PDM

Juridică, control, reglementări şi menţinerea ordinii publice

superioare, pedagog

 17

Munteanu Vladislav

05.06.1982

PSRM

Juridică, control, reglementări şi menţinerea ordinii publice

superioare, profesor

 18

Nedreaga Ghenadie

07.02.1968

PL

Urbanism, arhitectură, amenajare a teritoriului şi agricultură

medii de specialitate, aplicative integrate

 19

Procopii Veronica

13.09.1978

PL

Urbanism, arhitectură, amenajare a teritoriului şi agricultură

superioare, pedagog

 20

Rusu Sergiu

10.06.1972

PLDM

Juridică, control, reglementări şi menţinerea ordinii publice

superioare, inginer-tehnic

 21

Secrieru Mihail

05.10.1941

BEPPE – Iurie Leancă

Urbanism, arhitectură, amenajare a teritoriului şi agricultură

superioare, agronom

 22

Şendrea Nicolae

28.01.1975

PL

Juridică, control, reglementări şi menţinerea ordinii publice

medii de specialitate, mecanic

23 

Tudor Valeriu

13.09.1972

PPRM

Urbanism, arhitectură, amenajare a teritoriului şi agricultură, preşedinte

superioare, pedagog

Contactaţi-ne

E-mail:
Subiect:
Mesaj: